2014. július 15., kedd

A levegőnél nehezebb tárgyak leesnek

...  a víznél súlyosabbak pedig elmerülnek – ezek a megfigyelések egészen sokáig tartották magukat, és bár a hajózást már sok ezer éve megoldottuk, és az ún. statikus repülést is kipipálhattuk 1783-ban, a Montgolfier-testvérek hőlégballonjának levegőbe emelkedésével,…

21:05 – Krauter Márton 65 komment

2014. július 13., vasárnap

Végül is miért ne... de miért igen?

Mielőtt nagyon belemerülnénk a szenzorok, PID-hurkok és mikrokontrollerek lelki világába, szeretnék írni néhány mondatot arról, miért gondoltam, hogy érdekes lenne ennek a projektnek a fejlődését másokkal is megosztani.   Néhány évvel ezelőtt végigrepültem egy szezont…

01:46 – Krauter Márton 2 komment

2014. július 12., szombat

Építsünk valamit...

Építsünk először egy autonóm irányítású vitorlázó repülőgépet (drónt, ha tetszik) – és ha már önmagát tudja irányítani, próbáljuk rávenni, hogy igyekezzen minél tovább a levegőben maradni.   Izgalmasan hangzik, nem?   (Ígérem, ez volt az utolsó modoros…

00:29 – Krauter Márton Szólj hozzá!

2014. július 11., péntek

Előszó helyett

Stanisław Lem: Hogyan maradt meg a világ Trurl mérnök egyszer olyan gépet épített, amely minden s betűvel kezdődő dolgot meg tudott csinálni. Amikor a gép elkészült, próbaképpen csináltatott vele sódert, saroglyát, subát, és seprűt, mindezeket skatulyába rakatta, sánccal…

03:05 – Krauter Márton Szólj hozzá!

Rakoncátlan robotok

Blog a mikroelektronikáról, a repülésről és egy kicsit a mesterséges intelligenciáról. Mert egyszer eljön a nap, amikor végre nem azért makacsolják meg magukat az eszközeink, mert értelmetlen utasításokat adunk nekik, hanem mert egyszerűen nincs kedvük hozzá.

Címkék

süti beállítások módosítása